Przed wykupieniem ubezpieczenia na życie należy nauczyć się z dostępnymi na rynku ofertami. Tyle, ile jest towarzystw turystycznych, tyle same i rodzajów polis. Dzięki temu wszystek klient ma szansę znaleźć ubezpieczenie idealnie dostosowane do naszych potrzeb. 

Niestety, duża liczba ofert jest również kłopotliwa. Nie każdy wie, jak sobie poradzić z natłokiem informacji i jak na tak dużym rynku znaleźć to, co go interesuje. Warto najpierw sprawdzić opinie – każde ubezpieczenie na życie powinno taką posiadać.

Co wziąć pod uwagę?

1. Rankingi/kalkulatory/porównywarki – towarzystwa ubezpieczeniowe i znawcy tematu ubezpieczeń przygotowują rankingi, kalkulatory i porównywarki,w których porównują oferty z innych biur. Są one bezpłatne i ogólnodostępne. Pomagają przefiltrować polisy dostępne na rynku.

2. Poradniki – na stronach internetowych można odnaleźć poradniki, w jakich specjaliści pokazują na co należy zwrócić uwagę wybierając polisę na życie i jakie oferty dostępne są na rynku.

3. Opinie – na forach internetowych można uzyskać odpowiedzi na pytania związane polisami na życie. Wypowiadają się tam zarówno specjaliści jak i klienci towarzystw ubezpieczeniowych. Można tam znaleźć wiele opinii zarówno o konkretnych polisach, jak i o towarzystwach ubezpieczeniowych.

4. Spotkanie z doradcą towarzystwa ubezpieczeniowego – aby uzyskać wszystkie informacje na temat konkretnej polisy, warto umówić się na spotkanie w biurze ubezpieczyciela. Pracownik odpowie na całe pytania i doradzi, które polisy są najkorzystniejsze.

Comments are closed.